volejte

+420 606 890 245

Obchodní podmínky

Způsob objednání

Objednávky, rezervace a dotazy lze učinit osobně na prodejně, adresa: U Labutě 143, Svitávka 679 32, telefonicky +420 606 890 245, e-mailem: antikulabute@seznam.cz, nebo prostřednictvím formuláře. Uvedené ceny v naší nabídce jsou ceny konečné (tato informace je úřady vyžadována a vztahuje se k informaci zdali jsou ceny uvedeny s dph nebo bez). Na individuálních nebo množstevních slevách se lze dohodnout. U objednávky je nutno uvést Vaše jméno a příjmení, doručovací adresu a telefonní číslo. Učiněním objednávky souhlasíte s obchodními podmínkami. Rezervovat zboží je možné pouze na 48 hodin není-li dohodnuto jinak.

Dodací podmínky

Dodací podmínky budou sjednány individuálně dle typu objednaného zboží. Zboží lze vyzvednout osobně na prodejně během otevírací doby a po dohodě i mimo tuto dobu. Předměty menších rozměrů a přibližně do váhy 20 kg zasíláme Českou poštou na dobírku, v některých případech vyžadujeme platbu předem na náš účet. Výše poštovného závisí na hmotnosti a objemu zásilky a bude vypočítána dodatečně dle aktuálního ceníku České pošty. Zboží odesíláme do 5 pracovních dnů.

Rozměrnější a těžší předměty lze doručit přepravní společností TOPTRANS. V tomto případě je nutná platba za předmět a dopravu předem na náš účet. Objednávku dopravy u přepravní společnosti zajistíme. Výpočet přepravného na stránkách přepravce www.toptrans.cz

U předmětů zvlášť křehkých, nebo náchylných k poškození si musí kupující zajistit vlastní přepravu není-li dohodnuto jinak.

Platební podmínky

Platba je možná v hotovosti na prodejně, dobírkou v případě České pošty, bankovním převodem.

Ukončení smlouvy

Prodávající má právo odstoupit od smlouvy v případě, kdy kupující neuhradí plnou výši kupní ceny ve lhůtě 14 dnů ode dne uzavření kupní smlouvy.

Informace o zboží a službách

Nabízíme široký sortiment starých předmětů a uměleckých děl, dále se pak zabýváme nákupem a prodejem kulturních památek nebo předmětů kulturní hodnoty.

Odstoupení od smlouvy

Spotřebitel má právo při nákupu zboží přes internet, telefon, e-mail, atd. (jedná se o kupní smlouvu uzavřenou na dálku) odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodu. Musí však splnit následující podmínky, zboží musí být:
kompletní včetně příslušenství a dokladů (jako je záruční list, manuál apod.), včetně případných dárků obdržených s produktem
vrátit lze i rozbalené, použité či dokonce poničené zboží. Prodejce má však právo adekvátně snížit vyplácenou částku

Reklamační řád

V případě, že se v průběhu záruční doby (u použitého zboží je záruční doba 12 měsíců) vyskytne vada, má Kupující, v závislosti na povaze této vady, při uplatnění záruky následující práva:
v případě vady odstranitelné:
a) právo na bezplatné, řádné a včasné odstranění vady
b) právo na výměnu vadného zboží nebo vadné součásti, není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné
c) v případě nemožnosti postupů uvedených v bodech a.) a b.) má právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy
v případě vady neodstranitelné:
a) právo na výměnu vadného zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy
v případě vady odstranitelné, pokud Kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě (tzn. zboží bylo již 3x reklamováno pro stejnou vadu) nebo pro větší počet vad věc řádně užívat
a.) právo na výměnu vadného zboží nebo odstoupení od kupní smlouvy
jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li spotřebitel výměnu věci:
a.) právo na přiměřenou slevu z kupní ceny nebo odstoupení od kupní smlouvy

Reklamaci lze uplatnit u Prodávajícího, a to ve všech jeho provozovnách.

Reklamace se nevztahují na případy:
vznikla-li závada nebo poškození prokazatelně nesprávným užíváním, v rozporu s návodem k použití anebo jiným nesprávným jednáním Kupujícího, prokazatelných nedovolených zásahů do zboží, je nutné přihlížet k tomu že prodávané starožitné zboží je již použité a vykazuje známky opotřebení, snažíme se na všechny případné vady předem upozornit a tudíž je kupující předem se stavem prodávané věci srozuměn a na tyto vady se reklamace nevztahuje, např. umístěním především starožitného nábytku případně dřevěných artefaktů v nevhodných prostorech ať již vlhkých nebo naopak velmi suchých a nábytek se tímto poškodí se rovněž záruka nevztahuje. Ideální vlhkost pro starožitný nábytek je 40-50% vzdušné vlhkosti. Při přebírání nábytku vždy informujeme o správnosti umístění a o správném ošetřování, dále na vady, které vznikly běžným opotřebením spotřebního zboží se stanovenou lhůtou použití dle zvláštních právních předpisů, pokud je taková reklamace uplatňována po uplynutí této lhůty, vady způsobené vlivem živelných katastrof.

Ochrana osobních údajů

Zákazníkem poskytnuté osobní údaje slouží pouze pro uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím, tyto údaje neuchováváme ani nepředáváme třetím stranám.

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.